13 Kasım 2007 Salı

Türkiye Hangi Yari Finalde Yarisacak?
Avrupa Yayin Birligi, 2008 Eurovision Sarki Yarismasi tarihlerini belirledi. Bu yil goze carpan en buyuk degisiklik iki ayri yari finalin yapilacak olmasi. Peki Turkiye hangi finalde yarisacak?

Eurovision Sarki Yarismasi 2008'in yari finalleri 20 Mayis Sali ve 22 Mayis Persembe geceleri gerceklesecek. Final ise her zaman oldugu gibi yine Cumartesi gecesi - 24 Mayis 2008.

Ulkelerin yari finallere dagilimi ise simdiye kadar Eurovision tarihinde alinmis sonuclara gore, yani istatistiki bir veriyle yapilacak. Detaylar hakkinda halen resmi bir aciklama yapilmadi, ancak, Avrupa Yayin Birligi'nin ulkelerin yarisacagi yari finalleri Ocak 2008'de aciklamasi bekleniyor.

2007 yarismasinin yari finalinde 28 ulkenin yarismasina izin veren Avrupa Yayin Birligi, katilimci ulke sayisinin artmasi durumunda iki yari finalli sisteme gececegini daha onceden duyurmustu. Azerbaycan'in yeni katilimci olarak kesinlesmesi ve San Marino'nun katilim olasiligi iki yari finalli sistemi zorunlu hale getirmisti.

Eurovision 2008'e en fazla 45 ulkenin katilmasina izin veriliyor.

4 yorum:

R€C€P dedi ki...

bence sistem harika oldu bence hatta 1 haftaya yayılsın :P senede 1 kez mayıs aynın iple çekiyorum bence türkiye 2. yarı finalde yarışıcak

EUROGİRL dedi ki...

YA EUROVİSİON TARİHİNDEKİ PUANLAMAYA GÖRE SIRALICAKLARMIŞ BENCE TRKİYE 1. YARI FİNALDE.

R€C€P dedi ki...

HIM O AYRINTIYI KAÇIRMIŞTIM O ZAMAN ÖLEYSE KESİNLİKLE TÜRKİYE 1. YARI FİNALDEDİR ZATEN TEREDDÜT ETMEDEN FİNELE ÇIKICAZ

Anonim dedi ki...

hangi yarı finalde olursak olalim ki bence de 1. yarı finaldeyiz finale çıkacağız ki bazı avrupa ülkelerinde türkiye eurovision yarı finaline ağaç gönderse finale çıkar şeklinde yorumlar da yapılmıştı