15 Şubat 2008 Cuma

Eurovision şarkımız: D.E.L.İ.


53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek olan şarkı, basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı. D.E.L.İ. adlı şarkı tümüyle rock tarzında ve bu yönüyle hem Mor ve Ötesi hem de Eurovision fanlarının beğenisini kazandı. Hürriyet'ten Ayşe Arman'ın sorularını yanıtlayan grup, alacakları sonuçla ilgilenmediklerini ve bunların teknik konular olduğunu söylerken, grubun solisti Harun Eurovision'la ilgili şöyle konuştu:

"İster kabul edin, ister etmeyin, Eurovision insanların ilgilendiği bir şey. Bakkal çırağından taksi şoförüne kadar. Kuzey Avrupa ülkelerinde, Balkanlar’da, eski Sovyetler Birliği’nde ve Türkiye’de ciddiye alınan bir şey. Evet Batı Avrupa Eurovision’la yatıp kalkmıyor, hatta biraz küçümsüyorlar ama n’apalım yani. Demin saydığım ülkeler, bu yarışmaya girerek kendilerini Avrupa kimliğinin bir parçası olarak ifade ediyorlar. Neresinden bakarsanız bakın, sadece bir yarışma değil, aynı zamanda dünyanın en eski ve en uzun soluklu televizyon programı. Geçen sene 106 milyon kişi canlı izlemiş. Bu sene daha da artacak. E bunun içinde yer almak heyecan verici ve eğlenceli."

Mor ve Ötesi - Deli
http://rapidshare.com/files/92191516/ESC_08_TURKEY_MORVEOTESI_D.E.L.__304_..mp3.html


Hürriyet-Ayşe Arman röportajı >>

4 yorum:

Anonim dedi ki...

Umarim iyi bir derece alinir fakat bu yil yapilacak gruplama sistemi ile fazla oy alacagimizi sanmiyorum.sarkidan dolayi degil tamamen politik.

sdasdasd dedi ki...

fena halde introsu ve alt yapısı üçnoktabir in dediler ki şarkısından arak gibi duruyor.iki şarkıyı da dinleyin bana hak vereceksiniz

sdasdasd dedi ki...

fena halde introsu ve alt yapısı üçnoktabir in dediler ki şarkısından arak gibi duruyor.iki şarkıyı da dinleyin bana hak vereceksiniz

Anonim dedi ki...

üçnoktabir halt etmiş bu şarkı ondan çok daha iyi. ayrıca isimsiz e katılıyorum. tamamen politik...